- Solrosuppropet!


Idag smäller det!
Ut ur stugorna, visa er solidaritet med alla drabbade av
utförsäkringar och långtidsarbetslöshet - fas3!

Tillsammans kan vi förändra!

(är sent ute med inlägg men får använda mig av min
hälsa som förklaring, eller ohälsa kanske man ska
skriva?)

Gävle

Anneli Ekholm

a.ekholm@glocalnet.net 026-13 13 17 (kopplar till mobil) 070-294084011 (sms)

Kl 14 på Stortorget

 

Helsingborg

Terasstrapporna kl 14, avgång kl 14.30.

Helen Albertsson (Föreningen för rättvis välfärd)

0764-120134

helen.albertsson@gmail.com

https://www.facebook.com/events/330739720315727/

 

Härnösand

Stora Torget kl 12.30.

Gertie Gladnikoff

Aktionsgruppen för de sjukförsäkrades rätt

gertie.gladnikoff@gmail.com

076-138 98 45

 

Kalmar

Christine Holmberg - chrisseh@live.se

Larmtorget, Kalmar  kl 14.00

https://www.facebook.com/events/347677541942112/

 

Karlstad

Kenneth Birath - kenneth.birath@svenskakyrkan.se

Anette Ivarsson - anette@carlstad.se

Soltorget, kl 13.00

https://www.facebook.com/events/331004490289861/

 

Ljungby

Jerry Rogerstam

jerry.rogerstam@hotmail.com  0702131614

Vi har inte fått besked om tid och plats - lägger in det så snart vi vet.

Malmö

Agneta Holmqvist Holm - agnesholm54@hotmail.com

mob 0729 - 07 54 29

Adrian Engström - adrianengstrom@gmail.com

mob 0735 - 45 44 96

Annandag påsk 9/4 kl 14.00 på Gustav Adolfs Torg i Malmö.

http://www.facebook.com/events/218993428195066/

 

Norrköping (med Linköping/Mjölby)

Lotta Larsson

lottas.stuff@gmail.com

0765  615853

Tyska Torget 14.00

https://www.facebook.com/events/352299574810929/

 

Stockholm

Carina Wellton, 073-970 97 91 carina@carinawellton.com

Medborgarplatsen, 15.00 - ca 16.30

http://www.facebook.com/events/314996885225317/

 

Umeå

Rådhustorget kl 15-17

Annelie Lövgren 070-541 29 79

https://www.facebook.com/events/350857211631997/

 

Västerås

Maria Werme

073-7241865

info@slussa.se

Melkertorget (vid Skrapan) kl. 14-15

0 kommentarer

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)


URL/Bloggadress:


Kommentar:


besöksräknare
RSS 2.0


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...